Trećeg dana posete Danskoj fokus je bio na SUUS konceptu zdravog načina života. U školi domaćina organizovane su razne fizičke aktivnosti u kojima su učestvovali kako učenici tako i nastavnici: vožnja virtuelnih bicikli, trčanje, core training I ples. Motivacija i takmičarski duh bili su na visokom nivou.
Predstavili smo i naše kulturno nasleđe kroz splet nacionalnih igara, u kojima su se oprobala i deca iz Turske i Danske.
Održano je predavanje o uticaju zdravog sna, fizičke aktivnosti i kontrolisanoj upotrebi tehnologije za pravilan psihofizički razvoj dece. Hvala našem domaćinu Janu Pitersenu na angažovanju i entuzijazmu kojim usmerava mlade generacije ka pravim vrednostima. SUUS koncept je ključ u razvoju i vaspitanju dece u eri digitalizacije. Još jedan dan za pamćenje je za nama! 🇷🇸❤️🇩🇰